5 Podstawowych Błędów w RevShare

Zaczynając jakąkolwiek aktywność biznesową narażeni jesteśmy na różne niebezpieczeństwa. To naturalne i jest tak zawsze. Nie jest inaczej w biznesach online chociaż może się zdarzyć, że natrafisz na promotorów różnych internetowych przedsięwzięć głoszących hasła o braku ryzyka. Poruszając się po Internecie zauważysz ludzi pokazujących potężne wypłaty i pokazujący swoje biura z wielkimi kwotami . Jest to część marketingu i nie zawsze to co widzisz jest tym czym się wydaje, że jest ale o tym za chwile. Model revshare staje się coraz bardziej popularny i obok bardzo ciekawych i uczciwych firm znajdziesz setki źle przygotowanych lub budowanych z planem oszukania uczestników. Warto więc zwrócić uwagę na pewne rzeczy aby uniknąć kłopotów.

Znajdujące się tutaj punkty są najważniejszymi zagrożeniami jakie są często ignorowane przez osoby zaczynające swoją przygodę z zarabianiem online:

1.) Brak rozeznania na temat firmy.

Często zdarza się, że wybór współpracy pada na nieodpowiednią firmę. Żadnych informacji na temat właścicieli, brak lokalizacji, anonimowy ,, admin,, ukrywający sie pod facebookowym profilem założonym miesiąc wcześniej powinny być sygnałem ,że prawdopodobnie jest to oszustwo. Dobre firmy pozwalające zarabiać online podają dużo informacji na swój temat, właścicieli, biur itd. Nie zawsze jest to jednak wyznacznik, czy jest to dobra firma ale powinno być pierwszym krokiem w poznaniu czym jest firma, która jesteśmy zainteresowani. Warto porozmawiać z ludźmi ( kilkoma ) zaangażowanymi we współprac z taką firmą.

Będą na pewno dobrym źródłem informacji na temat tego jak w danej chwili wyglądają wypłaty, spotkania firmowe itp. Nigdy nie śpieszymy się z decyzjami. Jeśli oferta sprawia, że czujesz się pod presją ( limitowana oferta, czasowe podwojenie prowizji lub innego typu ,, promocje,, powinny sprawić, że zachowasz szczególną ostrożność i zapytasz o motywy takiego działania.

Dobrym miejscem na poznanie firmy będzie grupa na Facebooku założona przez któregoś z liderów. Dołącz do niej i obserwuj jak regularne są wpisy, czego dotyczą. Czy wypłaty są regularne. Warto poznać administratorów i liderów i obserwować ich działania w grupach. Poczytaj komentarze i uwagi. Może się zdarzyć, że będą negatywne komentarze dotyczące nieistotnych spraw. Badaj wpisy raczej pod kontem jak obiektywne są i jak firma reaguje na sygnalizowane problemy.

2.) Niewłaściwy wybór osoby wprowadzającej.

Często wybór pada na osobę, która jest popularna a niekoniecznie będzie pomocna w rozwoju Twojego biznesu. Twój biznes to Twój biznes a nie sponsora czy firmy. Warto poszukać osoby, która jest aktywna w nagrywaniu filmów dotyczących wybranego przez nas biznesu. Należy zwrócić uwagę czy prowadzi webinary , konferencje i czy jest zaangażowany w promowanie firmy w social mediach. Nie zawsze osoba z potężną pierwszą linią bedzie dobrym sponsorem. Być może skala biznesu jaki już prowadzi jest tak duża, że nie będzie w stanie poświecić Ci wystarczająco dużej ilości czasu. Możesz jednak zapytać takiego lidera kogo mógłby polecić Ci jako wprowadzającego. Nie bój Si zapytać o wszystko. Poproś o pokazanie wypłat i o wytłumaczenie całego biznesu z detalami. Nie rejestruj się pochopnie. Masz czas. Lepiej poczekać z rejestracją niż podpisać się pod niewłaściwą osobe. Podczas rejestracji upewnij się, że rozumiesz wszystkie opłaty i zasady.

3.)Lekceważenie ryzyka.

W każdy biznes i w ogóle działanie człowieka wpisane jest ryzyko. W internecie tak jak w tradycyjnych biznesach ryzyko istnieje i nie ufaj zapewnieniom, że takowego niema. Jeśli ktokolwiek zapewnia Cie, że niema ryzyka oznacza to, że nie jest właściwą osobą do współpracy. Kupując usługi reklamowe czy jakiekolwiek inne od firmy revshare zawsze wydaj tyle ile nie będzie dla Ciebie stanowiło problemu. Nie jest dobre zadłużanie się w bankach czy pożyczanie pieniędzy od znajomych. Większość firm revshare daje możliwość wystartować od niewielkich zakupów np. 50$ wiec korzystaj z tej możliwośći i buduj swój biznes w oparciu o własne pieniądze.

Niech to jednak nie będą pieniądze przeznaczone na spłatę rat czy takie, których utrata mogłaby zachwiać stabilnością Twojego domowego budżetu. Każda działalność biznesowa powinna być traktowana w ten sposób : z liczeniem się ze stratą. Większość firm online czy offline nie przetrwa pierwszego roku czy dwóch. Takie są statystyki i należy o tym pamiętać. Pamiętaj, że strata to również poświecony czas za który nie wypłacisz sobie prowizji.
Częstym błędem jest traktowanie firm revshare, które najczęściej są firmami reklamowymi jako inwestycji. Wszystkie szanujące się firmy revshare odcinają się od nazywania i traktowania ich jako inwestycje. Niektóre wprowadzają limity na możliwość jednorazowego czy miesięcznego zakupowania pakietów reklamowych właśnie z tego względu a także informują, że wypłacanie ,, revshare,, jest tylko w momencie kiedy firma ma profity, którymi może się podzielić.
,, Zabawa,, w inwestora zakupującego duże ilości paczek może doprowadzić do utraty pieniędzy ponieważ w większości dobrych firm revshare dzienny zwrot jest na niskim poziomie i tzw. pasywne zarabianie ( po zwrocie zaangażowanych na starcie pieniędzy ) może nastąpić dopiero w drugim roku współpracy z daną firmą.

Jest to bardzo długi okres i warto zastanowić się kilka razy, czy jesteśmy w stanie zamrozić nasze pieniądze na tak długo kupując od firmy produkty ( najczęściej wyświetlenia naszych reklam ). Należy pamiętać, że firmy revshare sprzedające reklamy są firmami rekomendacyjnymi gdzie olbrzymie znaczenie ma ilość klientów i generowany przez nich ruch na stronę. Oznacza to, że każdy klient powinien zabiegać o klientów dal firmy – temu służą bonusy wypłacane z planu marketingowego. Im większy ruch na stronie tym lepsi i więcej reklamodawców a to przekłada się na dochody firmy co z kolei przekłada się na zarobki uczestników/klientów.

4.) Brak strategii.

Brak strategii to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Firmy revshare mają często limity w posiadaniu paczek reklamowych. Może to być np. 1000 lub 900 i związany z tym jest odpowiedni dochód pasywny ponieważ każda paczka wypracowuje nam ,, revenue,, – zwrot.
Większość klientów tych firm traktuje limity paczek jako wyznacznik sukcesu we współpracy z daną firmą. Niema nic złego w dążeniu do posiadania maksymalnej ilości paczek, wszystko jednak powinno zależeć od tego czy w razie upadku firmy nie będzie dla Ciebie problemem strata zamrożonych w paczkach pieniędzy ( strata w sensie brak możliwości wypłaty revshare ).

Osobiście proponuję zawsze moim poleconym strategię ustalenia z góry na samym początku jaką ilością paczek będą usatysfakcjonowani ( wiąże się to także z dochodem pasywnym ) i do takiego celu dążyli. Po osiągnięciu celu wszystkie nadwyżki pojawiające się na wewnętrznym portfelu powinny być wypłacane. Takie podejście uczy zarządzania pieniędzmi oraz ryzykiem oraz chciwością. Zawsze proponuję budowę kolejnego źródła dochodu po osiągnięciu zamierzonego celu. Ważne jest także to aby jak najszybciej zlecić wypłaty pokrywające wydane przez nas na zakup usługi pieniądze.

5.) Wsółpraca tylko z jedną firmą i nie wykorzystywanie w pełni produktów jakie sprzedaje.

Ofert w Internecie jest bardzo dużo i niestety większość z nich jest bardzo źle przygotowana, zarządzana lub od samego początku zalożona z myślą o oszukaniu klientów. Jest jednak coraz więcej
sensownych przedsięwzięć z którymi można wiązać nadzieje na dłuższą współpracę. Pomimo to jestem zwolennikiem budowania kilku źródeł dochodu online we współpracy z różnymi firmami z różnych branż. Sprawia to, że zarabiamy non stop nawet jeśli któraś z firm ma kłopoty lub znika z rynku.

Należy pamiętać, że branża revshare jest bardzo młoda i rotacja ofert jest bardzo duża. W nawiązaniu do poprzedniego punktu proponuję ustalić z góry swoją strategię działania, wypłacać należne prowizje, budować zespół oraz wykorzystywać w pełni to za co zapłaciliśmy firmie. Jeśli jest to możliwość reklamy to powinniśmy zrobić kampanie reklamowe naszych innych przedsięwzięć biznesowych, blogów itd. na stronie firmy revshare z którą współpracujemy. Pozwoli nam to zmonetyzować nasze reklamy poprzez sprzedaż produktów czy zapisania partnerów biznesowych do naszych innych przedsięwzięć.
Te 5 punktów nie wyczerpuje całkowicie tematu jest to jednak pewna baza na którą warto zwrócić uwagę. Mam nadzieję, że to co tu napisałem i na co sam zwracam uwagę przy podjęciu współpracy z jakąkolwiek firmą online będzie pomocne w Twoich wyborach. Powodzenia!
Lordofnet

5 (100%) 1 vote

Comments

comments